Jak a kdy používat...

Moringa je určená pro každého, kdo má zvýšené nároky na svůj organismus. Do této skupiny patří nejen sportovci, ale také velmi pracovně vytížení lidé... Ti, jenž jsou pod tlakem nebo ve stresu nebo lidé starší i malé děti v růstu. 

Lze ji však využít i při řešení různých zdravotních obtíží právě díky obsahu a vlivu obsažených látek nebo třeba i při řešení nadváhy.

 

Moringový prášek a Moringové flakes

Chcete-li vychutnat lahodný jednoduchý Moringový nápoj, jednoduše vezměte půl lžičky prášku Moringa, přidejte lžičku medu, vymačkejte trochu citronu, vše smíchejte dohromady, poté přidejte vodu a můžete pít.

Prášek z moringy, či moringové flakes můžete také přidávat do polévek, omáček nebo jiných jídel či si připravit ovocná smoothie a čaj - podívejte se na naše recepty.

Věřte, že i v klasické české kuchyni se pro Moringu najde místo. Až neuvěřitelně mile nás překvapilo přidání Moringového prášku do základu guláše, kterému dodala vynikající šmak. I naprostí gurmánští zarputilci se dožadovali přídavku a prozrazení tajemství té skvělé chuti.

Doporučovaná dávka je 1 čajová lžička denně. kapsle - web.jpgflakes - malé.jpg

      

Moringové kapsle

3x denně 2 kapsle (1 kapsle obsahuje 500 mg)

 

 

Moringa oleifera jako taková má velmi všestranné využití. V případě našich směsí jsme její standardní užití ještě rozšířili o další možnosti spojené s chuťovými prožitky i dalšími pozitivními vlivy na náš organismus. 

Tradiční indická Ayurveda ji již několik tisíc let využívá při řešení až 300 druhů různých zdravotních obtíží, od astmatu, přes neplodnost, kardiovaskulární obtíže, hormonální nerovnováhu, revmatismus, až po preventivní detoxikaci organismu. 

 

Moringa v těhotenství

Státní zdravotnický ústav ČR ve  svých materiálech uvádí, že není zdokumentováno užívání listů Moringy jako potraviny u běžné evropské populace. Současně chybí studie vlivu bezpečnosti užívání Moringy u dětí, těhotných a kojících žen. Tento nedostatek může být způsoben neznalostí nebo i úmyslným přehlížením potenciálu Moringy a jejím možným přínosem pro lidský organismus.

Pokud však budeme vycházet z nám známých zahraničních studií, je Moringa ve většině případů právě těhotným, kojícím ženám, i dětem v růstu doporučována právě pro svůj obsah minerálů a rostlinných proteinů. Na Filipínách i v dalších zemích je Moringa užívána v mnohonásobně vyšších dávkách, než se doporučuje v rámci evropského kontinetnu. Je to dáno i tím, že my zde máme možnost pestřejší stravy. Bohužel však obsah živin v naší stravě stále klesá. Moringa je tedy velmi dobrým doplňkem, který nám napomůže pestrost a vyváženost stravy udržet. 

Moringa je v mnoha rozvojových zemích přímo doporučována místními i mezinárodními zdravotnickýcmi organizacemi pro svůj pozitivní vliv na laktaci a zdravý vývoj lidského organismu. Místní obyvatelé ji často považují za strom života, neboť je pro ně často jediným opravdovým zdrojem živin. 

V těhotenství je důležité se zaměřit na množství přijímaného vitamínu A. Jeho nadbytek není pro vývin plodu příliš vhodný. Pokud se však bude dodržovat doporučené dávkování, je zaručen jeho optimální příjem. 

V době kojení dle zkušeností Moringa stimuluje tvorbu mléka a díky obsaženým minerálům zlepšuje a zkvalitňuje jeho složení. 

Zahraniční studie vlivu Moringy v době kojeni